Post Image

Zenith – Chronomaster El Primero Grande Date Full Open 45mm


Saat dünyasında süslü saatler vardır. Bazen de saatleri süslü göstermek için mücevherlerin kullanılmış olduğu modeller vardır. Bu işin zirvesi ise skeleton diye adlandırılan iskelet saatlerdir. Bir saat markasının gerçek sanatını ve teknik cesaretini sergileyen, gerçek sanatını gözler önüne seren, işlenmiş mekanizmalarını açık şekilde korkmadan sergileyen iskelet saatler, meraklılar için vazgeçilmezdir.

Zenith - Chronomaster El Primero Grande Date Full Open 45mm
Zenith – Chronomaster El Primero Grande Date Full Open 45mm

Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open modeli de 45mm görkemli çelik kasası ile böyle bir saattir. Model, Zenith’in eşsiz yüksek frekanslı iskelet mekanizmasına büyüleyici bir bakış sunuyor. Bir sütun tekerleği ve bir silikon çıkışı ile donatılmış, kendiliğinden sarımlı iskelet kronograf, kristal berraklıktaki safir bir camdan izlenebiliyor. Kadran, şeffaf mavi ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahiptir. Bu tarz 1969 yılında üretilen orijinal modelin estetik imzasını taşıyor. Saat altı tarafında ise ikiz disklerdeki ay ve güneş evrelerini takip edebiliyorsunuz.

Saat iki yönünde büyük tarih göstergesi bulunurken, saatler ve dakikalar saatin merkezindedir. Alt kadranda olan küçük saniye göstergesi saat 9 yönündedir. Su ile temaslarda oldukça dayanıklı olmasını sağlayan, koruyucu lastik kaplamalı siyah dana derisi kayışı ve paslanmaz çelik üçlü katlama tokası vardır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın